Stará Ves, Žďárský Potok

Brána do Hrubého Jeseníku

Hornický domek stojí na hranici mezi obcemi Stará Ves a Žďárský Potok, na místě označovaném jako Anenská huť, kde se od 16.století těžilo a vyrábělo olovo, stříbro nebo zlato. Na webových stránkách obce Stará Ves si můžete zjistit více o historii jak Staré Vsi tak Žďárského Potoka.

Nedotčená horská příroda Jeseníků je balzámem na duši a ideálním místem k odpočinku. V chalupě U Anenské se budete cítit jako doma! Rádi u nás přivítáme turisty, cyklisty, houbaře, lyžaře, skialpinisty i běžkaře, zkrátka všechny, kdo hledají klid venkova a čistý vzduch. K aktivnímu odpočinku ve Staré Vsi můžete využít síť značených pěších tras i cyklostezek, které vás povedou za krásami Jeseníků. V okolí můžete objevovat přírodní zajímavosti a kulturní památky.

Zima

Zimní sporty, to je oč tu běží. Z chalupy na sjezdovku rovnou v lyžákách. Ski areál Stará Ves je totiž v bezprostřední blízkosti domku. Nabízí dvě sjezdovky o celkové délce 1100m, mini vlek pro nejmenší, lyžařskou školu, půjčovnu a servis. U sjezdovky restaurace Severka. Do Malé Morávky na Kopřivnou nebo do Ski Areálu Karlov je to autem kousek. O další malý kousek dál je to na Praděd nebo do Koutu.

Pro běžkaře je Anenská ideální startovní pozice. Strojově upravovaný 5km okruh protíná sjezdovku, z okruhu se můžete stopou vydat různými směry - Tvrdkov, Rýmařov, Rabštejn, Skřítek, Alfrédka, Nová Ves, Mravencovka, Karlov pod Pradědem.

Na skialpech nebo sněžnicích nejlépe na hřeben. Třeba od chalupy cca 200m už do lyží s vystoupat na Jelení studánku. Nebo ze Skřítkua na hřeben přes Zelené kameny

Léto

Lesy okolo Staré Vsi jsou vyhlášené mezi houbaři a sběrači borůvek. Z chalupy je to za rohem. Stejně tak je Anenská huť výchozím bodem pro túry. Nabízí se hlavně výšlap na hřeben, a to hned několika různýma trasama.

Hrubý Jeseník je také ráj pro cyklisty. Nabízí spousty tras po asfaltových, šotolinových nebo nezpevněných cestách. Pěkné trasy, které zvládnou i děti, je z Anenské na Rabštejn nebo na Vyhlídku v Nové Vsi. Dále můžete navšívít některý z blízkých bikeparků - Kopřivnou, Express Bikepark Karlov, Koutu, Kareš.

Kousek autem je Slezská Harta, kde se můžete vykoupat, užít letních sportů nebo se projet na výletní lodi. V Bruntále, Rýmařově nebo Karlove Studánce jsou pro veřejnost kryté bazény nebo aquaparky.

Tipy na výlet - hrad Sovinec, Rešovské vodopády, Pradědova galerie, Karlova studánka a stezka kolem Bílé Opavy, Slezská Harta